Liturgia Słowa

Pasje

Echo Seminarium

Nie przez wielość naszych dzieł podobamy się Bogu, ale przez miłość, z jaką ich dokonujemy”. Św. Franciszek Salezy - patron dziennikarzy

Wychodząc naprzeciw słowom św. Franciszka Salezego wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego pragnie przekazać Wam nasze pismo. „Echo Seminarium”, bo taką nosi nazwę to dzieło stworzone przez pokolenia alumnów. Jest ono zachętą do poznania nas samych, naszych zainteresowań, pasji, a czasem poglądów. Wszystko to znajdziecie co kwartał w naszych artykułach.

            Jak powiedział bp Stanisław Gądecki „Media jednoczą ludzi w dążeniu do wspólnych celów, a przez to pomagają im towarzyszyć i utrzymywać przy życiu bardziej autentycznej wspólnoty.” Tak my, Kochani, wychodzimy do Was z inicjatywą ukazania kleryków, ich wspólnych celów, dla których zgromadzili się w seminarium. Każdy z nas ma własny dom rodzinny, każdy ma swoje zainteresowania, pasje, a jednak to co nas jednoczy, to wspólne pisanie i redagowanie „Echa Seminarium”, przede wszystkim na chwałę Pana.

            Nie możemy jednak zapomnieć o drogich Czytelnikach, dzięki którym jest możliwe wydawanie „Echa Seminarium”(a niby dla kogo mielibyśmy je pisaćJ). Zwracamy się jeszcze raz i zachęcamy gorąco do czytania tego, co może nieraz mniej zgrabnym piórem jest napisane, a co jest wyrazem autentyzmu naszych myśli i poglądów. Nie może zabraknąć również naszego codziennego seminaryjnego życia. Nie każdy może tu wejść, doświadczyć naszej codzienności, dlatego zachęcam do sięgnięcia po „Echo Seminarium”. Każdy numer będzie posiadał szczegółowe kalendarium wydarzeń. Oprócz tego skupimy się na relacji z poszczególnych uroczystości czy zdarzeń odbywających się w naszym seminarium. Ażeby tego nie było za mało, w każdym numerze ukaże się także opis konkretnych wspólnot działających w Domu Ziarna jak np. Zespół SEMEN, Ruch Światło-Życie, Odnowa w Duchu Św. itd. Będziemy starać się przeprowadzać wywiady ze wspaniałymi Gośćmi, którzy niejednokrotnie odwiedzają nasz Dom. W ten sposób i Wy będziecie mogli ubogacić się ich świadectwem.

            Zachęcam, Drodzy, do czytania pisma Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy „Echo Seminarium”.

Kontakt

Wyższe Seminarium Duchowne
Diecezji Legnickiej


ul. Jana Pawla II nr 1

59-220 LEGNICA


tel.  (0-76) 724 - 41 - 25
fax: (0-76) 724 - 41 - 26
 


e-mail:

wsdlegnickie@gmail.com

 

 

 

konto:PKO S.A. O/Legnica
Nr 25124014731111000025217742

 

 

 

 

 


 Skrzynka intencji