Liturgia Słowa

02.10.2020

Pierwszy czwartek października

     Pierwszy dzień zajęć akademickich wspólnota seminaryjna zakończyła modlitwą o powołania na Eucharystii parafialnej o godz. 18:30 w katedrze legnickiej. Jest to nasz stały zwyczaj w pierwsze czwartki miesiąca, które w tradycji Kościoła poświęcone są kultowi Najświętszego Sakramentu i modlitwie za duchownych, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu święceń oraz o nowe powołania.

     Mszy Świętej przewodniczył ks. rektor Piotr Kot, sprawując ją w intencji Towarzystwa Przyjaciół WSD oraz wszystkich dobrodziejów, prosząc o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla żywych, a o życie wieczne dla zmarłych.

     Nowo mianowany ojciec duchowny ks. Tomasz Metelica w homilii objaśniał fragment Ewangelii opowiadający o posłaniu siedemdziesięciu dwóch uczniów. Misja tych uczniów jest zadaniem wszystkich chrześcijan, by nieść innym pokój Chrystusowy. Wskazania Chrystusa dla posłanych uczniów można streścić słowami: „nie traćcie sił na sprawy drugo- i trzeciorzędne”, aby nie brakło ich, gdy staniecie przed możliwością wypełnienia swojego głównego zadania.

     Z głębi serca dziękujemy wszystkim za wspieranie naszej wspólnoty modlitwą i darami materialnymi oraz serdecznie zapraszamy do spotkania i wspólnej modlitwy z nami:

·    3. października w Krzeszowie podczas Pielgrzymki Kół Żywego Różańca,

·    15. października na Mszy Świętej o godz. 18:00 w Sanktuarium Wydarzenia Eucharystycznego w parafii pw. św. Jacka w Legnicy.

Galeria

Kontakt

Wyższe Seminarium Duchowne
Diecezji Legnickiej


ul. Jana Pawla II nr 1

59-220 LEGNICA


tel.  (0-76) 724 - 41 - 25
fax: (0-76) 724 - 41 - 26
 


e-mail:

wsdlegnickie@gmail.com

 

 

 

konto:PKO S.A. O/Legnica
Nr 25124014731111000025217742

 

 

 

 

 


 Skrzynka intencji