Liturgia Słowa

19.02.2019

Turniej Piłki Halowej Dolnośląskich Seminariów Duchownych

16 lutego drużyna WSD w Legnicy wzięła udział w Turnieju Piłki Nożnej Halowej Dolnośląskich Seminariów, który zorganizowany został przez kleryków WSD w Gościkowie-Paradyżu. Ujęła nas gościna i serdeczność, z jaką zostaliśmy przyjęci. Oprócz rozgrywek piłkarskich, mieliśmy okazję spotkać się z klerykami, porozmawiać, pożartować i pomodlić się.

W piątek wieczorem, po przyjeździe, zawiązaliśmy wspólnotę. Miało to miejsce najpierw w kościele, podczas nabożeństwa oraz "przy kawie i ciastku" w kawiarence seminaryjnej. Po noclegu, w byłym opactwie cysterskim, będącym od wielu lat domem formacyjnym kleryków diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, rozpoczęliśmy dzień od modlitwy. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, której przewodniczył Ks. Rektor.

W końcu nadszedł upragniony czas rywalizacji. Każdy mecz trwał 15 minut bez przerw. Boisko znajdujące się na terenie WSD było niewielkich rozmiarów. Do tych warunków znakomicie przygotowani byli gospodarze. Po raz trzeci z rzędu zwyciężyli oni w turnieju, pokonując w finale WSD Wrocław aż 11:3. Nasze Seminarium udział w rozgrywkach zakończyło meczem o piąte miejsce, przegrywając 5:3 z WSD Salwatorianów.

Nie brakowało zdrowej rywalizacji i emocji, z którymi klerycy potrafili sobie radzić. Warto brać udział w wydarzeniach sportowych, gdyż hartują one charakter, uczą rywalizacji fair play oraz pozwalają godnie i z honorem schodzić z boiska przegranym. Sport jest bardzo dobrym miejscem wychowania i formacji. Wiadomo, że każdy chce zwyciężać i nikt nie lubi przegrywać! Ale zwycięstwo po porażce, smakuje najbardziej...