Liturgia Słowa

01.12.2017

XX Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Tenisie Stołowym

    W dniach 27-29 listopada 2017 r. w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej odbyły się XX Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Tenisie Stołowym. Udział w nich wzięło 20 seminariów , w tym nasza wspólnota seminaryjna, którą reprezentowali: kl. Michał Jała, kl. Artur Jaguszczak i dk. Paweł Maj.


      W pierwszym dniu mistrzostw odbył się turniej drużynowy. I miejsce zajęło Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach, II miejsce wywalczyli gospodarze mistrzostw-Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej, a na III miejscu uplasowali się reprezentanci Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Nasze seminarium, które w ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski wywalczyło brązowy medal, zakwalifikowało się do ćwierćfinału, jednak uległo w nim reprezentantom WSD Archidiecezji Krakowskiej.


    W drugim dniu mistrzostw rozegrany został turniej indywidualny. Także i w tych rozgrywkach reprezentanci naszego seminarium zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując dobre miejsca. Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Tenisie Stołowym są nie tylko okazją rywalizacji sportowej, ale przede wszystkim sposobnością do spotkania się kleryków z seminariów duchownych z całej Polski. Jest to również czas, w którym alumni nawiedzają sanktuarium jasnogórskie i przed obliczem Najświętszej Maryi Panny , Królowej Polski, modlą się o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do służby liturgicznej oraz za księży przełożonych i alumnów swojego seminarium. 


P.M.

Kontakt

Wyższe Seminarium Duchowne
Diecezji Legnickiej


ul. Jana Pawla II nr 1

59-220 LEGNICA


tel.  (0-76) 724 - 41 - 25
fax: (0-76) 724 - 41 - 26
 


e-mail:

wsdlegnickie@gmail.com

 

 

 

konto:PKO S.A. O/Legnica
Nr 25124014731111000025217742

 

 

 

 

 


 Skrzynka intencji