Liturgia Słowa

10.07.2017

Pielgrzymka do Ziemi Świętej, cz. 6

    Siódmego dnia pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od Góry Oliwnej. Tam nawiedziliśmy Sanktuarium Wniebowstąpienia Pana Jezusa, kościół Pater Noster, kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny oraz kościół Narodów. 


         Sanktuarium Wniebowstąpienia to niewielka kaplica, w której znajduje się odciśnięta w skale stopa na znak oderwania się Chrystusa ze swoim ciałem do nieba, czterdzieści dni po zmartwychwstaniu. W kościele Pater Noster (Ojcze nasz) Pan Jezus miał nauczać swoich uczniów. Na dziedzińcu znajdują się tablice z modlitwą Ojcze nasz w różnych językach świata. Kościoł Dominus Flevit zbudowany został aby upamiętnić słowa Chrysusa o Jerozolimie: „Gdy był blisko, na widok miasta zapłakał nad nim”(Łk, 19,41). W Ogrodzie Oliwnym patrząc na drzewa oliwne oraz widząc kamień znajdujący się przed ołtarzem kościoła mieliśmy chwilę czasu, aby zanurzyć się myślami w tajemnicę Jego męki i śmierci, której okrucieństwo tak bardzo odczuwał właśnie tam.


         Po południu poszliśmy na Syjon chrześcijański, aby zobaczyć Wieczernik oraz kościół Zaśnięcia Matki Bożej. W Wieczerniku odczytaliśmy fragment opisujący ustanowienie sakramentu Eucharystii, a na dachu Wieczernika, przy rozciągającej się przed nami panoramie Jerozolimy, odśpiewaliśmy hymn do Ducha Świętego, upamiętniając dzień Zesłania Ducha Świętego na Apostołów. We Mszy Świętej tego dnia uczestniczyliśmy w kaplicy przy Wieczerniku.


K.D.

Galeria

Kontakt

Wyższe Seminarium Duchowne
Diecezji Legnickiej


ul. Jana Pawla II nr 1

59-220 LEGNICA


tel.  (0-76) 724 - 41 - 25
fax: (0-76) 724 - 41 - 26
 


e-mail:

wsdlegnickie@gmail.com

 

 

 

konto:PKO S.A. O/Legnica
Nr 25124014731111000025217742

 

 

 

 

 


 Skrzynka intencji